Nové poznatky a měření v seizmologii, inženýrské geofyzice a geotechnice

Česká asociace geofyziků, z. s., (přidružená asociace EAGE), ostravská pobočka, ve spolupráci s Ústavem geoniky AVČR, v. v. i., Fakultou stavební VŠB - TU Ostrava a Slezskou Politechnikou z Gliwic si vás dovoluje pozvat na regionální konferenci s mezinárodní účastí Nové poznatky a měření v seizmologii, inženýrské geofyzice a geotechnice.

Hlavní tématické zaměření: Nové poznatky a měření v seizmologii, inženýrské geofyzice a geotechnice
Termín konání: 12.-14. 4. 2016
Místo konání: Ústav geoniky AV ČR, v. v. i., Ostrava

Cílem konference je představení a získávání nových poznatků při řešení vybraných problémů v oblasti seizmologie, inženýrské geofyziky a geotechniky. Účastníci představují nejen pracovníky z akademické sféry, ale též řadu profesních pracovníků menších i větších odborných firem. Jsou představovány postupy řešení a výsledky projektů z oblasti základního i aplikovaného výzkumu, a také dílčí výsledky a interpretace měření realizovaných v netypických geologických podmínkách. V rámci konference je dán prostor i doktorandům a mladým pracovníkům, kteří mají možnost prezentovat své výsledky a diskutovat se zkušenými odborníky o budoucím postupu.

Zpravidla je nedílnou součástí jedna nebo více zvaných přednášek významných odborníků na aktuální téma.

Věříme, že konference úspěšně naváže na předcházející ročníky a že opět přispěje k rozvoji osobních kontaktů odborníků vědeckých, akademických a podnikatelských subjektů z České republiky, Slovenska, Polska a dalších zemí.

Hlavní témata konference

• Aktuální problémy řešené v seismologii, geofyzice a geotechnice
  • Seismologická, geofyzikální a geotechnická měření
  • Seismologický, geofyzikální a geotechnický monitoring
  • Nové poznatky základního i aplikovaného výzkumu
  • Prezentace výsledků mladých pracovníků

Spolupracující organizace

• ČAAG – Česká asociace geofyziků, z. s.
  • Ústav geoniky AVČR, v. v. i.
  • VŠB – Technická univerzita Ostrava, Fakulta stavební, Katedra geotechniky a podzemního stavitelství
  • Politechnika Śląska, Wydział Górnictwa i Geologii, Gliwice, Polsko

Hlavní organizátor

• prof. RNDr. Zdeněk Kaláb, CSc.

Vědecký výbor

• Ing. Markéta Lednická, Ph.D.
  • RNDr. Lubomír Staš, CSc.
  • doc. RNDr. Eva Hrubešová, Ph.D.
  • prof. Dr hab. inż. Piotr Strzałkowski
  • RNDr. Jan Zedník

Organizační výbor

• Dr hab. inż. Roman Ścigała
  • Ing. Martin Stolárik, Ph.D.
  • Ing. Tomáš Kaláb
  • Anna Dombková
  • Jana Rušajová

• Pozvánka a přihláška [PDF]

Adresa sekretariátu

Ústav geoniky AV ČR, v. v. i.
prof. RNDr. Zdeněk Kaláb, CSc.
Studentská 1768
708 00 Ostrava‑Poruba