Cena Wernera von Siemense

Soutěž o nejlepší diplomové, disertační a výzkumné práce.

Výzkum a inovace jsou investice do budoucnosti. Společnost Siemens prozíravě hledá cesty, jak investovat do mladých českých talentů, a sbližuje tak výzkum s potřebami průmyslu.

Cílem udělování Ceny Wernera von Siemense je kromě motivace mladých talentů také upevňování pozitivního vztahu studentů i širší veřejnosti k vědě.

Druhá rovina ceny spočívá v oceňování pedagogů. Přispívá ke zvýšení celkové prestiže pedagogického povolání a poukazuje na to, že bez dobrých pedagogů nemůže být ani dobrých studentů, ani vědeckých výsledků.

Svým rozsahem, výší finančních odměn a tradicí patří tato soutěž mezi nejvýznamnější nezávislé iniciativy tohoto druhu v České republice.

Soutěží se v kategoriích:

• nejvýznamnější výsledek základního výzkumu;
  • nejlepší pedagogický pracovník;
  • ocenění za překonání překážek;
  • nejlepší diplomová práce;
  • nejlepší disertační práce;
  • nejlepší absolventská (diplomová/disertační) práce na týkající se témat Průmyslu 4.0
  • nejlepší absolventská (diplomová/disertační) práce týkající se chytré infrastruktury a energetiky

Bližší informace naleznete na webu vyhlašovatele.

Vloženo: 15. 5. 2019
Kategorie:  Soutěže