Platnost příspěvku skončila 18. 11. 2019!

Svoboda není samozřejmost

18. 11. 2019, 13:00 - 16:00
 Masarykovo náměstí Ostrava
Svoboda není samozřejmost
Myslíte, že technika a historie spolu moc nesouvisí? Ukážeme vám pravý opak!

Letošní listopad je pro VŠB-TUO významný co do výročí. Před 170 lety, 14. listopadu 1849, usedli do lavic první studenti na Montánním učilišti v Příbrami. Z toho se postupně vyvinula VŠB – Technická univerzita Ostrava. Taková, jakou ji známe dnes.

Listopad je ale významný i výročím 30 let od sametové revoluce, revoluce, která nám dala svobodu a demokracii. Jsme hrdí na to, že naše univerzita byla jednou z hybných sil politických změn v našem regionu, a právě proto jsme se zapojili do programu SametOVA na Masarykově náměstí v Ostravě.

Už od pátku 15. listopadu si u našich uměleckých slévačů odlijete symbolický klíč, jako památku na oslavy a připomínku událostí listopadu 1989. V pondělí 18. listopadu pro vás chystáme také přednášku Ing.arch. Evy Špačkové, Ph.D. z Fakulty stavební a Mgr. Jakuba Ivánka, Ph.D. z Ostravské univerzity na téma Umění v architektuře za posledních 30 let a také diskuzi s pamětníkem Ing. Jiřím Šmídem a studentem EKF Ing. Jakubem Vontrobou o událostech roku 1989. Úplný program oslav naleznete na webu https://ostrava30.cz/.

V rámci oslav 30 let sametové revoluce připravili naši studenti speciální vydání časopisu, Revoluční Sokolskou33, která bude k dostání na Masarykově náměstí i ve škole.

Vloženo: 4. 11. 2019
Kategorie:  Chystané akce