Platnost příspěvku skončila 30. 11. 2020!

VŠB-TUO ožije o víkendu Esportem

VŠB – Technická univerzita Ostrava má pro své studenty k dispozici esportovou učebnu. A je to dobře, protože esportem nabitý víkend je právě tady! Co nás od pátku 29. listopadu do neděle 1. prosince čeká? Odpovíme v článku.

Semestr nám zase utekl jako Teemo před teamfigtem. Co to znamená? Že nejočekávanější finále univerzitní 3E ligy CZ/SK je tady! Už v pátek 29. listopadu nás čeká finále League of Legends na VŠB – Technické univerzity Ostrava. Na půdu univerzity přijedou čtyři týmy. Univerzita má ve finále dva týmy, Esport VŠB-TUO a Vepřový ve křoví. „Registrace běží od září, od října se hraje. Hráči jsou převážně z České republiky, máme ale zástupce také na Slovensku,“ říká Ing. Jakub Čubík, Ph.D., general manažer Esportu na VŠB-TUO.

O den později se koná finále Hearthstone v univerzitním klubu Kachnička VUT v Brně. Celé finále můžete sledovat i online, a to na twitch.tv/esportsa, a pokud se jej zúčastní i váš spolužák, určitě ho přijďte podpořit.

Tím ale ještě nekončíme! 30. listopadu se od 9:00 koná na Aule VŠB-TUO offline turnaj. Kvalifikace do něj probíhala na základě online matchupů dle herního systému. Offlinová část turnaje proběhne na strojích X-Diablo (Asus/Fractal/AT Computers), bez startovného. Offline turnaj pojede na Barcampu, kterého se zúčastní přibližně 1000 lidí. „Bude to největší turnaj v Ostravě,“ dodává Jakub Čubík. Turnaj budete moci sledovat i na twitch.tv/esportvsb.

Vloženo: 27. 11. 2019
Útvar: 9920 - Vztahy s veřejností