Platnost příspěvku skončila 6. 3. 2020!

Zpevňování, těsnění a kotvení horninového masivu a stavebních konstrukcí 2020

5. 3. 2020 - 6. 3. 2020
 Nová aula VŠB - TU Ostrava, 17. Listopadu 15/2172, Ostrava-Poruba, místnost NA1
Katedra geotechniky a podzemního stavitelství Fakulty stavební VŠB – Technické univerzity Ostrava spolupořádá mezinárodní seminář.

Seminář "Zpevňování, těsnění a kotvení horninového masivu a stavebních konstrukcí" je konaný pod záštitou České tunelářské asociace ITA-AITES, České komory autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě, předsedy Českého báňského úřadu a děkana Fakulty stavební VŠB – Technické univerzity Ostrava.

Hlavní témata

• Využití moderních technologií a materiálů pro zvýšení bezpečnosti a odstraňování poruch a havárií v podzemním stavitelství a hornictví
  • Aplikace nových materiálů a technologií pro stabilizaci důlních děl ve složitých přírodních podmínkách a velkých hloubkách (kotvení a svorníkování, nové materiály pro stavbu základkových pasů, kombinované výztuže, bezpečnostní hráze apod.)
  • Nové poznatky z oblasti materiálů a technologií pro zpevňování a těsnění horninového masivu a stavebních konstrukcí
  • Zkušenosti z realizací v oblastech hornictví, podzemního a pozemního stavitelství
  • Rozvoj technologií zpevňování a těsnění hornin a horninového masivu
  • Problematika stabilizačních opatření při ražení podzemních děl