Platnost příspěvku skončila 31. 5. 2022!

"Chceme zvýšit povědomí o samotném senátu FAST," říká nový předseda Studentské komory AS

Po letošních volbách do Akademického senátu Fakulty stavební bude názory studentů prosazovat nový předseda Studentské komory Václav Planka.

Proč jste se rozhodl kandidovat do senátu?

Mým hlavním důvodem, proč jsem kandidoval do senátu, byla zvědavost. Dalším důvodem byla chuť změnit věci, které mně jako studentovi vadí. Tehdy jsem nepředpokládal, že bych volby vyhrál a stal se předsedou SK FAST.

Co podle vás nejvíc trápí současné studenty FAST?

Současné studenty v tuto chvíli trápí hlavně distanční výuka. Je to pro všechny nová věc, na kterou nikdo předtím nebyl zvyklý ani připravený. Jsou studenti, kterým tento stav takto vyhovuje, ale většina z nich by chtěla chodit na fakultu. Přece jen být zavřený doma, a sedět skoro celý den u počítače, je něco jiného než kontakt se svými vrstevníky ve škole. Dalším, a to největším strašákem, je konzultování bakalářských a diplomových prací.

Jak jim chcete konkrétně pomoci?

Konkrétní pomoc u nás najde každý, který si o ni řekne. Je to nejjednodušší řešení. Od toho tady jsme, nemusí se nikdo ničeho bát. Stačí se obrátit na skfast@vsb.cz, kde každý námět, stížnost či jakýkoliv problém budu řešit se svými kolegy Adélou Valentovou, Markétou Hrůzovou či Filipem Slivkou. Takto získáme i zpětnou vazbu.

Budete jiní oproti předchozí SK AS FAST nebo chcete navázat na jejich práci?

Mojí vizí bylo navázat na práci předchozí studentské komory. Jenže tato doba dělá studentskou komoru jinou. Na první schůzi SK AS FAST jsme měli plno nápadů, co na škole zlepšit, od nových automatů na kafé, po obnovení počítačové učebny na A208 či rozšíření sortimentu bufetu. Chceme i nadále pokračovat v zaběhnutých studentských akcích, konkrétně v akci Míchačka a Hod cihlou. Před Vánoci jsme měli v plánu udělat první vánoční večírek studentů na naší fakultě.

Co plánujete s SK AS FAST v nejbližší době?

Největším problémem v nejbližší době bude návrat do školy v normálním režimu. Poté můžeme začít plánovat akce, které studentská komora v předchozích letech organizovala.

Chystáme se udělat FASTovní plakáty, které chceme poslat napříč celou Českou a Slovenskou republikou. Zjistili jsme, že hodně lidí vůbec neví o fakultě stavební v Ostravě. Chceme tímto jako studentská komora zvýšit počet studentů na fakultě.

Dále se celouniverzitně chystá nový web, kde máme v zastoupení za studentskou komoru Adélu Valentovou. Podle mě tohle bude největší změna, kterou studenti uvidí v nejbližších měsících. Apelujeme na to, aby všechno bylo stručné a přehledné.

Je něco co byste rád na FAST změnili?

Ano, změnil bych několik podstatných věcí. Především povědomí o samotném senátu FAST. Dále úroveň školních automatů na potraviny a horké nápoje. Přístup do školy i ve večerních hodinách, a nejen do 20. hodiny, jak je tomu současně. Zvýšit počet studentů na fakultě.

Jak vidíte budoucnost SK AS FAST?

Budoucnost SK a celé fakulty jde velmi těžce vyvěštit. Obojí na sebe navazuje. Bohužel neumím číst v kartách ani v křišťálové kouli. Ale co umím je prosazovat názory studentů, za které se chci bít a k tomu dělat dobré akce pro studenty. Chceme udělat pro naši fakultu jen to nejlepší. Třeba za 3 roky se může stát, že naše fakulta stavební bude mít takové dobré jméno, že nám to jméno bude závidět nejenom Brno, ale i sama matka Praha. :)

Vloženo: 17. 11. 2020