Platnost příspěvku skončila 21. 4. 2021!

FASTalks | Metrostav a.s.

21. 4. 2021, 10:45 - 12:15
Online přednáška nejen pro studenty FAST

FASTalks (série přednášek a diskuzí)

V rámci dalšího zkvalitňování výuky na naší fakultě a rozšiřování povědomí studentů o možnostech jejich uplatnění v praxi po úspěšném absolvování vysoké školy, jsou do letního semestru 2020/2021 připraveny přednášky odborníků. Partnerské a vyzvané firmy budou studentům prezentovat svou práci a odpovídat na jejich konkrétní dotazy. Využijte tuto výjimečnou možnost a inspirujte se pro svou budoucí kariéru.

Navíc ze všech přítomných budou na konci přednášky vylosováni 3 účastníci, kteří získají FASTovní merch! Takže vydržte až do konce, abyste o výhru nepřišli.

Termín a místo:

• 21. dubna od 10:45 hodin online

Téma:

• Jak se staví most přes Åstfjord v drsných klimatických podmínkách Norska

Přednášející:

• Ing. Robert Brož, Ph.D.
  • Ing. Vít Němčic, absolvent VŠB-TUO

Firma:

V rámci přednášky budou představeny:

nejnovější technologie výstavby mostů, jako jsou například samozhutnitelné nebo vysokopevnostní betony a seznámíme vás se zajímavými realizacemi Metrostavu v posledních letech.

Klíčová část přednášky bude věnována výstavbě osmipolového mostu přes Norský fjord. Jednou z důležitých technologických inovací, kterou vymyslel český tým v Norsku, byla výstavba studní na pontonu. Ocelová konstrukce byla montována lodním a pásovým jeřábem na pilíře budované taženým bedněním a spřažená deska byla realizována pomocí dvou horních betonážních vozíků.  Ukážeme vám technologii výstavby a podělíme se s vámi i o zajímavosti a specifika práce v zahraničí.

Vloženo: 14. 4. 2021
Kategorie:  Chystané akce