Platnost příspěvku skončila 31. 5. 2023!

VŠB-TUO uspěla v Národních cenách kvality ČR a odnesla si ocenění Excelentní organizace

VŠB – Technická univerzita Ostrava se ve středu, 19. května 2021 stala Absolutním vítězem Národní ceny kvality České republiky v programu EXCELENCE.

Univerzita získala ocenění „Excelentní organizace“ a k tomu mezinárodní certifikát vydaný EFQM „Recognised for Excellence5 Star“.

Univerzita již v minulosti získala několik ocenění, uspěla například v kategorii Veřejný sektor – malá a střední organizace, kde se stala Společensky odpovědnou organizací II. stupně. V předchozích letech obdržela i mezinárodní ocenění Commited to Sustainability 2Star.

Národní ceny ČR vyhlašuje Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) a Rada kvality České republiky. Letošní jubilejní 20. ročník měl čtyři hlavní kategorie: za kvalitu v programu EXCELENCE, za kvalitu v programu START PLUS, za společenskou odpovědnost a za kvalitu v rodinném podnikání. Mezinárodně uznávané ceny získali nejen podnikatelé, ale také organizace z veřejného sektoru na základě modelu EFQM, tedy posouzení toho, jak kvalitně plní potřeby a očekávání zákazníků, klientů a zaměstnanců, jak jsou efektivní, produktivní a inovativní. „Národní ceny kvality se každoročně udělují ve více než osmdesáti zemích světa podle mezinárodních schémat uznávání EFQM, které vycházejí z modelu excelence EFQM. Hodnocení zvenku firmám napoví, zda jsou na správné cestě k vynikajícím výsledkům, jak si stojí v českém konkurenčním prostředí a zda mají potenciál zlepšit se a rozvíjet,“ říká náměstkyně ministra průmyslu a obchodu pro hospodářskou politiku a podnikání a předsedkyně Rady kvality ČR Silvana Jirotková.

Národní cena kvality České republiky program EXCELENCE

DIGITÁLNÍ STÁT

1. místo Městská část Praha 13, Úřad městské části Praha 13
2. místo Státní pozemkový úřad
3. místo Liberecký Kraj, Krajský úřad Libereckého kraje

BYZNYS

1. místo Hyundai Motor Manufacturing Czech, s.r.o.
2. místo Kaufland Česká republika v.o.s.
3. místo Kermi s.r.o.

CHYTRÉ INOVACE

1. místo Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava
2. místo Vyšší odborná škola, Střední škola, Základní škola a Mateřská škola Hradec Králové, Štěfánikova 549
3. místo Střední odborná škola energetická a stavební, Obchodní akademie, Střední zdravotnická škola Chomutov, p.o.

ABSOLUTNÍ VÍTĚZ programu Excelence: Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava

Vloženo: 20. 5. 2021
Útvar: 9920 - Vztahy s veřejností