Platnost příspěvku skončila 7. 7. 2021!

Architekti z Fakulty stavební mění Porubu

O vítězném návrhu se rozhodne za pár dnů.

Projekt Zelená Porubě s podtitulem Navrhni svůj dvůr dává možnost obyvatelům této městské části se zapojit do proměny a budoucího vývoje jejich nejbližšího okolí. Pro letošní rok je vyčleněna na projekt městského obvodu částka čtyř milionů korun a celkem o ni soutěží tři návrhy, všechny mají spojitost s Fakultou stavební.

Na jednom z nich se podílí Tomáš Čech z Katedry architektury a s druhým vypomáhá naše absolventka Laura Doležalová. Třetí tým sice nemá zástupce z naší fakulty, ale dotýká se přímo jejího okolí, jelikož se jedná o návrh vnitrobloku mezi ulicemi Ludvíka Podéště a Oty Synka.

Představení všech tří návrhů proběhlo 3. 6. 2021 online (záznam zde). Nyní o vítězném projektu rozhodnou obyvatelé Poruby v hlasování, které odstartuje 10. 6. 2021 na webových stránkách projektu Zelená Porubě.

Vloženo: 7. 6. 2021