Platnost příspěvku skončila 30. 6. 2023!

Studenti středních škol vedení našimi mentory získávají prestižní ocenění v soutěžích, jednou z nich je studentka Gymnázia Olgy Havlové v Ostravě-Porubě Veronika Trčková.

Architekturu jako svůj budoucí studijní obor a životní směr si zvolila studentka Gymnázia O. Havlové Veronika Trčková. Aktivně jde za svým snem už od základní školy. Průběžně se vzdělává, účastnila se několika workshopů a soutěží pořádaných naší univerzitou, jako Stavby budoucnosti, soutěž mladých popularizátorů vědy Zlepši si techniku a dalších.

Dobrou průpravou jí byla i mezinárodní Letní škola architektury, kterou na naší univerzitě pravidelně pořádají Eva špačková a Tomáš Čech z Katedry architektury Fakulty stavební. Pod vedením mentorky doc. Ing. arch. Evy Špačkové, Ph.D. se Veronika přihlásila do letošního ročníku SOČ s tématem „Návrh venkovní učebny“. S přehledem vítězně prošla okresním i krajským kolem, aby dosáhla i mety nejvyšší – vybojovala 1.místo na celostátní přehlídce SOČ v Praze. Gratulujeme a přejeme Veronice mnoho úspěchů v její kariéře.

Eva Špačková a Tomáš Čech jsou dlouholetými popularizátory architektury zapojenými do systému Zlepši si techniku na VŠB-TUO. Jejich přednášky, workshopy a hry jsou vyhledávaným programem při prezentaci univerzity na školách i na veřejných akcích. Připravili a budou lektorovat také nové aktivity pro žáky základních a středních škol v rámci nově chystané Junior univerzity VŠB-TUO.

Pedagogové naší univerzity jsou pravidelnými odbornými poradci středoškoláků, kteří se připravují na přehlídku středoškolské odborné činnosti, ale také na další tuzemské i mezinárodní soutěže.

O soutěži SOČ:

Letos, od 11. do 13. června, se v Praze konal již 43. ročník celostátní přehlídky středoškolské odborné činnosti (SOČ). Jednou z kategorií bylo i Stavebnictví, architektura a design interiérů, kde první místo získala Veronika Trčková.

Název práce: Návrh venkovní učebny

Autor: Veronika Trčková Škola: Gymnázium Olgy Havlové, Marie Majerové 1691, Ostrava-Poruba

Odkaz na video zde.

Vloženo: 29. 6. 2021