Platnost příspěvku skončila 13. 8. 2022!

Zemřel prof. Ing. Vítězslav Kuta, CSc.

S hlubokým zármutkem oznamuji, že dne 3. srpna 2022 zemřel pan prof. Ing. Vítězslav Kuta, CSc., emeritní profesor Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava v oboru Hornické stavitelství a jedna z klíčových osobností podílející se na založení Fakulty stavební VŠB-TUO.

Pan profesor Kuta byl uznávanou autoritou v oborech urbanismus a městské inženýrství. Své dlouholeté profesní zkušenosti z investiční a vědecko-výzkumné praxe zúročil na naší alma mater, kde se po založení Fakulty stavební významnou měrou podílel na vzniku studijního oboru městské stavitelství a zrodu první katedry městského inženýrství a stavitelství v České republice včetně její badatelské, personální a koncepční profilace.

Svou odborností a vědeckým zaměřením zde profesor Kuta zaštiťoval nejen nově akreditované obory, ale rovněž pedagogicky působil a výrazně tak přispěl k současnému respektovanému postavení tohoto pracoviště.

Jeho odkaz zůstane trvale zapsán v historii katedry městského inženýrství i Fakulty stavební Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava.

Katedra městského inženýrství a akademická obec Fakulty stavební Vysoké školy báňské–Technické univerzity Ostrava ztratila v osobě pana profesora Kuty význačného odborníka a kolegu.

Poslední rozloučení s panem profesorem se koná v pátek 12. 8. 2022 v 11 hodin ve smuteční síni krematoria ve Slezské Ostravě.

Čest jeho památce!

prof. Ing. Martina Peřinková, Ph.D.
děkanka Fakulty stavební VŠB-TUO

Vloženo: 8. 8. 2022