Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

FASTalks (série přednášek a diskuzí)

Pro registraci na přednášku 21. 4. 2021 s firmou Metrostav a.s. zadejte svůj email, na který vám zašleme podrobnosti včetně odkazu na online stream (Zoom).
Registrace končí 21. 4. 2021 v 9:00

Registrace ukončena.


FASTalks (série přednášek a diskuzí)

V rámci dalšího zkvalitňování výuky na naší fakultě a rozšiřování povědomí studentů o možnostech jejich uplatnění v praxi po úspěšném absolvování vysoké školy, jsou do letního semestru 2020/2021 připraveny přednášky odborníků. Partnerské a vyzvané firmy budou studentům prezentovat svou práci a odpovídat na jejich konkrétní dotazy. Využijte tuto výjimečnou možnost a inspirujte se pro svou budoucí kariéru. 

Navíc ze všech přítomných budou na konci přednášky vylosováni 3 účastníci, kteří získají FASTovní merch! Takže vydržte až do konce, abyste o výhru nepřišli.

Termín a místo:

  • 21. dubna od 10:45 hodin online

Téma:

  • Jak se staví most přes Åstfjord v drsných klimatických podmínkách Norska

Přednášející: 

  • Ing. Robert Brož, Ph.D.
  • Ing. Vít Němčic, absolvent VŠB-TUO

Firma: Metrostav a.s.

V rámci přednášky budou představeny:

nejnovější technologie výstavby mostů, jako jsou například samozhutnitelné nebo vysokopevnostní betony a seznámíme vás se zajímavými realizacemi Metrostavu v posledních letech.

Klíčová část přednášky bude věnována výstavbě osmipolového mostu přes Norský fjord. Jednou z důležitých technologických inovací, kterou vymyslel český tým v Norsku, byla výstavba studní na pontonu. Ocelová konstrukce byla montována lodním a pásovým jeřábem na pilíře budované taženým bedněním a spřažená deska byla realizována pomocí dvou horních betonážních vozíků.  Ukážeme vám technologii výstavby a podělíme se s vámi i o zajímavosti a specifika práce v zahraničí.