Platnost příspěvku skončila 20. 7. 2019!

VŠB-TUO na Colours of Ostrava

19. 7. 2019 - 20. 7. 2019
 Colours of Ostrava, DOV
VŠB-TUO na Colours of Ostrava
Největší událost letošního léta se blíží. Festival Colours of Ostrava vypukne za tři týdny a my na něm nebudeme chybět. Nenechte si festival ujít ani vy!

Už za tři týdny vypukne sedmnáctý ročník oblíbeného festivalu Colours of Ostrava v Dolní oblasti Vítkovic. Návštěvníci se mohou těšit na čtyři dny plné hudby, umění, filmů či divadla. Součástí festivalu je také diskuzní fórum Meltingpot, v rámci kterého se představí i VŠB – Technická univerzita Ostrava.

Letošním hlavním tématem je svoboda, což je víc než tematické, vzhledem k blížícímu se třicátému výročí Sametové revoluce. Těšit se na nás můžete v pátek 19. a v sobotu 20. července.

Pátek 19.7.

Jakub Gajda: Je svoboda měřitelná?

Jak si studenti architektury dokážou poradit s reálnou zakázkou „Drobný architektonický objekt ve veřejném prostoru“? Názorně a prakticky o celoživotním tréninku, zodpovědnosti a empatii, o časté záměně svobody s živelností, o absenci kvalitních hodnotitelů uměleckých objektů ve veřejném prostoru a také, komu vlastně veřejný prostor patří.

14 – 15 hod

Igor Ivan: Bezpečí, strach a svoboda

Jak se cítí obyvatelé českých měst? Představení výsledků mapování pocitu bezpečí ve třech městech Česka. Kde a proč se necítíme bezpečně a jak to vidí oficiální statistiky.

15:30 – 16:30 hod

Jan Libich: Kolik miliónů pro vás „vydělali“ vaši učitelé?

O vztahu kvalitního vzdělání, prosperity, neduzích českého školství a jak ho zlepšit.

17 – 18:30

Sobota 20.7.

Stanislav Mišák: Svoboda přístupu k energiím a životu

V dnešním civilizovaném světě neumíme žít bez energie. Ekonomice se obecně daří, výzkum a vývoj nových technologií je podporován řadou dotačních titulů. Ale v reálném světě jejich použití vládne celá řada paradoxů, kdy logické řešení ustupuje do pozadí. Otázku užití energie nelze vyřešit bez komplexního přístupu, a to nejen v rovině technické, ale také socio-ekonomické.

14 – 15 hod

Pavel Danihelka: Svoboda a bezpečnost – jdou spolu nebo proti sobě?

Všichni nebo skoro všichni milujeme svobodu a toužíme po bezpečnosti. Můžeme dosáhnout naplno obojího nebo jedno vylučuje druhé? Jak mezi nimi volit, musíme-li? A měl pravdu president Benjamin Franklin, když říkal že „ti, kteří by se vzdali základní svobody, aby získali trochu dočasné bezpečnosti, si nezaslouží ani svobodu, ani bezpečnost“?

Vladimír Vašinek: Světlo a člověk

Světlo a stín, světlo v poznání a svobodě. Povídání o různých aspektech světla a jeho vlivu na člověka, na jeho chování a myšlení. Jsem svobodný, pokud mám jasno?

17 – 18 hod

To ale není všechno! Těšit se můžete i na workshopy. Díky nám poznáte sladké kouzlo nanovláken, a to pomocí cukrové vaty. Nanočásticemi budeme také malovat.

Vlastnosti materiálů zažijete na vlastní kůži, protože vás potetujeme speciálními netoxickými barvami podle šablony. A budeme hrát třeba i pexeso či odlitkový kvíz. Energii vám dobijeme kávou a společně s námi budou v UniveCity Stage i roboti.

Program máme nabitý a plný zábavy, tak určitě přijďte!

Vloženo: 26. 6. 2019
Kategorie:  Chystané akce