Platnost příspěvku skončila 30. 11. 2020!

VŠB-TUO získala Národní cenu České republiky za společenskou odpovědnost

V květnu VŠB – Technická univerzita Ostrava získala cenu hejtmana Moravskoslezského kraje za společenskou odpovědnost. V úterý 26. listopadu se rozdávala ocenění na národní úrovni.

Slavnostní večer k předávání národních cen a ostatních ocenění v oblasti kvality se konal 26. listopadu od 19:00 na Pražském hradě. Naše univerzita získala v kategorii Veřejný sektor – malá a střední organizace ocenění Společensky odpovědná organizace II. stupně. Ocenění znamená objektivní pohled na úroveň svého plnění společenské odpovědnosti a udržitelného rozvoje a mohou být vzorem pro ostatní. Zároveň jsme obdrželi také mezinárodní ocenění Commited to Sustainability 2 Star. Toto ocenění je uznáváno na národní a mezinárodní úrovni.

Univerzita má za sebou už 170 let existence, technické, ekonomické a přírodní vědy učí na sedmi fakultách v bakalářském, navazujícím magisterském i doktorském programu. Realizuje a spolupodílí se na řadě významných projektů v oblasti výzkumu a vývoje, spolupracuje s řadou českých i zahraničních univerzit a také se soukromým sektorem, kde naši studenti absolvují praxi. Pořádá řadu kulturních, vzdělávacích a sportovních akcí, její studenti organizují Majáles, píšou časopis nebo se starají o zahraniční studenty. Lhostejné jí nejsou ani děti zaměstnanců, pro které organizuje nejen školní kroužky, ale také příměstské tábory. Pro seniory organizuje univerzitu třetího věku. Je organizátorem Krevní výzvy ve spolupráci s Krevním centrem Fakultní nemocnice Ostrava, její fakulty letos uspořádají už druhé kolo štafety. Mnozí naši studenti nejsou jen dárci krve, ale registrovali se také jako dárci kostní dřeně.

Vloženo: 29. 11. 2019
Útvar: 9920 - Vztahy s veřejností