Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku
Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2020!

Navázání nové spolupráce v Austrálii a tichomořském Království Tonga

Děkan Fakulty stavební VŠB – TU Ostrava, prof. Ing. Radim Čajka, CSc., na své zahraniční cestě navštívil několik univerzit a setkal se s jejich představiteli.

Na cestě z konference v Tokyu to bylo nejprve setkání v Aucklandu s prorektorem Dr. Vili Saulala, kde prodiskutovali možnosti zavedení bakalářského studijního programu Architecture and Civil Engineering na jejich univerzitě Christ's University of the Pacific v Království Tonga, na kterém by se podíleli akademici a doktorandi z Fakulty stavební.

http://cup.edu.to/

Další zastávkou byla návštěva School of Civil and Environmental Engineering na University of Technology Sydney. Zde se prof. Ing. Radim Čajka, CSc., setkal se zástupcem vedoucího školy Dr. Kirk Vessalas a Dr. Shami Nejadi. Předmětem jednání bylo uzavření smlouvy Memorandum of Undestanding, která je základem pro získání projektu ERASMUS na výměnné studijní pobyty PhD studentů a akademických pracovníků Fakulty stavební.

https://www.uts.edu.au/

Poslední návštěvou byla School of Civil, Mining and Environmental Engineering na University of Wollongong, kde proběhlo obdobné jednání s vedoucím školy Professor Timothy McCarthy a Associate Professor Muhammad Hadi, členem redakční rady našeho Sborníku vědeckých prací Fakulty stavební.

https://www.uow.edu.au

Výsledkem všech jednání by mělo být podepsání nezbytných dokumentů a zahájení oboustranné výměny PhD studentů, pedagogů a spolupráce ve vědě a výzkumu.

Vloženo: 9. 12. 2019
Kategorie:  Aktuality
Zadal:  Administrátor
Útvar: 204 - Útvar pro rozvoj
Zpět