Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2020!

Poznejte technologie zítřka, poznejte VŠB – Technickou univerzitu Ostrava

Výběr vysoké školy je v životě středoškoláka velmi důležité rozhodnutí. Usnadnit mu jej může akce Den otevřených dveří. VŠB – Technická univerzita Ostrava chystá takové dny dokonce dva. Maturanti do porubského kampusu, ale i na další fakulty v Porubě, centru města i Výškovicích, mohou zamířit v pátek 24. a v sobotu 25. ledna 2020.

Na Dnech otevřených dveří se návštěvníci blíže seznámí s technickými, přírodovědnými, ekonomickými a uměleckými studijními programy, které největší univerzita v Moravskoslezském kraji nabízí. Prezentace více než 200 oborů proběhne v aule VŠB-TUO, mezi jednotlivými fakultami však budou jezdit minibusy, které zájemce o studium ekonomických a bezpečnostních oborů či stavitelství zavezou na náležité fakulty. „S VŠB-TUO budete připraveni na technologie zítřka. Na našich Dnech otevřených dveří vás čekají exkurze, prezentace fakult a studijních programů, ukázky naší vědy, našich technologií. Studentů a pedagogů se můžete zeptat na vše, co vás zajímá – od přijímacího řízení až po výjezdy do zahraničí,“ říká rektor univerzity Václav Snášel.

Na sedmi fakultách VŠB-TUO se krom představení studijních oborů můžete těšit na zajímavý program. Například Hornicko-geologická fakulta ukáže zájemcům o studium kameny pod mikroskopem, poradí, jak na recyklaci (a upcyklaci) odpadů a představí také dron s termální kamerou. Pedagogové a studenti nechají své budoucí spolužáky nahlédnout do nitra země nebo je ponoří do virtuální reality. Fakulta materiálově-technologická, nechá návštěvníky nahlédnout pod pokličku aditivních technologií. Ukáže také designové modely vozidel, které se vyrábějí přímo na fakultě nebo vytvoří zájemcům tetování. A například Fakulta strojní ukáže na Dnech otevřených dveří to nejlepší, co vzniká na jejích katedrách. Zajímavý je třeba restaurovaný historický motocykl, stejně jako ukázky aditivní výroby či průmyslového designu. K vidění budou i modely a simulátory, diagnostická a robotická zařízení nebo studentská formule. Fakulta na Dny otevřených dveří přizvala také strojní firmy, které představí ukázky z oblast automotive, lékařské techniky, energetiky či letectví.

Zajímavý program se bude odehrávat i na Sokolské třídě 33 v centru města, kde sídlí Ekonomická fakulta. Její studenti  provedou zájemce o studium fakultou a zodpoví všechny dotazy, které se týkají jak studia, tak i studentského života. Organizátoři připravili také virtuální realitu, soutěže nebo zajímavé prezentace našich zahraničních studentů. Zájemci o studium elektrotechniky a informatiky se mohou těšit na program fakulty stejného jména.  FEI ukáže expozice jednotlivých studijních programů a budou tam i některé firmy, kde studenti nacházejí uplatnění po úspěšném dokončení studia.

Fakulta stavební, sídlící na ulici Ludvíka Podéště v Porubě, ukáže návštěvníkům Experimentální stavební centrum. Provádí se v něm různé zkoušky a experimenty, které zaznamenává vysokorychlostní kamera. Součástí centra je i chemická laboratoř. Zájemci o studium však budou moci nahlédnout i do jiných laboratoří či do ateliérů architektů. Všichni navíc dostanou batoh plný důležitých informací. Na základně FBI, tedy Fakulty bezpečnostního inženýrství ve Výškovicích budou prezentovány jednotlivé obory. Zájemci si mohou prohlédnout některé z laboratoří či se podívat na ukázky techniky fakultních partnerů.

VŠB – Technická univerzita Ostrava patří mezi tři vysoké školy s nejkvalitnější přípravou pro pracovní trh. Její absolventy čekají po nástupu do zaměstnání nadprůměrné nástupní platy a mají dobré uplatnění v oboru. Přihlášky na obory (s) budoucností si zájemci mohou podávat v rámci prvního kola do 31. března 2020.

Vloženo: 20. 1. 2020
Kategorie:  Tiskové zprávy