Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Dotazník: jak se vám líbí nové logo univezity?

Dotazník: jak se vám líbí nové logo univezity?
V prosinci 2018 VŠB – Technická univerzita Ostrava představila nové logo univerzity, v lednu pak byla odhalena loga jednotlivých fakult. Reakce na něj byly na začátku různorodé. Proto nás zajímá, jak se na logo díváte nyní.

Dotazník je určen jak pro pedagogy, tak i pro studenty. Cílem výzkumu je zjistit vaše názory na nový vizuální styl VŠB - Technické univerzity Ostrava. Dotazník prosím vyplňte do 28. 2. 2020. Výsledky výzkumu budou publikovány v sekci Novinky.  

Dotazník pro pedagogy:

https://www.survio.com/survey/d/L5Y9B0E3S2T8X8D8P

Dotazník pro studenty: 

https://www.survio.com/survey/d/T0Q6Y9Q2Q8K7C9Z3R

 O logu

Pět čar odkazuje na měření, přesnost, racionalitu, jednotku, škálu, se kterými my, technici a ekonomové, pracujeme neustále. Logo univerzity odkazuje na minulost, na Vysokou školu báňskou a na reliéf Promethea, který najdete na budově a v budově rektorátu. Jehož autorem je Vladislav Gajda. Logo ale neznamená jen plastiku na budově A, nýbrž i první místo, rektorát, které student uvidí při příjezdu na univerzitu. Autoři se budovou rektorátu nechali inspirovat, je totiž dokonale symetrická, což můžete vidět i u mezer mezi znaky v našem novém logu. Budova je také sídlem zakládajících fakult. Zkratka VŠB v logu odkazuje na historii, která sahá až do roku 1849. Logo je rozpracováno až do třetí úrovně kateder a pracovišť tak, aby bylo použitelné pro všechny. Postupně od jeho představení logo začíná ožívat ve svých aplikacích: vizual.vsb.cz.

 

 

 

 

Vloženo: 6. 2. 2020
Kategorie:  Aktuality
Zadal:  Administrátor
Útvar: 9920 - Vztahy s veřejností
Zpět