Platnost příspěvku skončila 30. 4. 2020!

.....BO každá rouška se počítá

Bavlněná, dvojitá, s filtrem, thajská, malá, velká, ... každá je dobrá! A že se ještě budou hodit! Vyzýváme všechny studenty i zaměstnance, kteří ještě mají kapacitu, pomozte dostat roušky tam, kde stále chybí.

Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava se jako mnoho ostatních zapojila do pomoci s distribucí roušek tam, kde je jich stále zoufale málo. Od pondělí 23. 3. mohou zaměstnanci, studenti i veřejnost nosit vyrobené roušky na čtyři odběrná místa, kde jsou připravené plastové boxy. Ty se budou dle potřeby svážet a darované roušky se předají na magistrát města Ostravy, který roušky předá tam, kde je o ně stále nouze. Andrea Hoffmannová, náměstkyně primátora pro školství a sport dodává „Chybí nám ještě roušky v našich zdravotních a sociálních zařízeních v Ostravě. Vážíme si každé pomoci, za kterou předem děkujeme.“

„Vím, že mnoho lidí pomáhá, jak se dá a těší mě ohromná solidarita, která mezi lidmi v těchto dnech panuje. Stále je však v Ostravě ještě mnoho míst, kde roušky chybí, a jsou to právě ta místa, jejichž obyvatelé jsou tou nezranitelnější skupinou. Prosím tedy všechny, kteří mohou darovat, byť jen jednu roušku, aby to udělali, protože každá rouška se počítá," říká Igor Ivan, prorektor VŠB-TUO pro spolupráci s průmyslem.

Ušité roušky stačí donést na tato místa:

-        vrátnice Ekonomická fakulty - Sokolská třída 33, Ostrava Centrum

-        vrátnice Fakulty bezpečnostního inženýrství - Lumírova 630/13, Ostrava Výškovice

-        rektorát VŠB-TUO - 17. listopadu 2172/15, Ostrava Poruba

-        recepci kolejí – Studentská 1770/1, Ostrava Poruba

Studenti a zaměstnanci „Báňské“ nenechme v tom Ostravu!!! BO každá rouška se počítá.

Vloženo: 24. 3. 2020
Útvar: 9920 - Vztahy s veřejností