Platnost příspěvku skončila 30. 6. 2022!

Stavebnictví 4.0 přináší nový impuls do českého stavebního průmyslu

V rámci Národního centra „Průmysl 4.0“ byla založena platforma „Stavebnictví 4.0“.

Ambicí této platformy je spojit výzkumná pracoviště, zejména na technických univerzitách, s progresivními stavebními firmami a nabídnout prostor pro vzájemnou spolupráci. Cílem je propagace a zavádění nových technologií do výstavby. Tím stoupá konkurenceschopnost České republiky v evropském měřítku.

Součástí iniciativy jsou nejen stavební společnosti nebo výzkumná pracoviště, ale také stavební fakulty ČVUT, VUT a samozřejmě také Fakulta stavební VŠB-TUO. Slavnostního podepsání memoranda o spolupráci, které proběhlo 17. 6. 2021 v 9:00 hodin na Ministerstvu průmyslu a obchodu, se účastnil také děkan Fakulty stavební prof. Radim Čajka.

Vloženo: 30. 6. 2021