Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2021!

Vyhlášení nejlepších sportovců VŠB-TUO

Vyhlášení a ocenění TOP 10 – Desítky nejlepších sportovců VŠB-TUO za akademický rok 2019/2020 bylo původně plánováno již na listopadovou Slavnostní vědeckou radu v rámci oslav Dne studentstva, ale pandemická situace tento slavnostní akt posunula až na 17. 2. 2021.

Akce se konala za dodržení všech nařízených bezpečnostních opatření proti šíření Covid-19.

Rektor VŠB-TUO prof. RNDr. Václav Snášel, CSc. přijal nejlepší studenty-sportovce a předal jim pamětní list s drobným dárkem. Následně v diskuzi vyzdvihl jejich velké úsilí a houževnatost při skloubení náročného tréninku se studijními povinnostmi. Současná doba přináší studentům velké výzvy a sportovní příprava jim může pomoci překonávat těžkosti po absolvování studia v jejich budoucím povolání. Popřál jim mnoho zdaru a úspěchů nejen ve sportu, ale také ve studiu a osobním životě.

Vedoucí Institutu tělesné výchovy a sportu (ITVS) doc. RNDr. Irena Durdová, Ph.D., v diskuzi připomněla, že bylo opravdu těžké vybírat z 19 studentů VŠB-TUO zapojených do VSC MŠMT Victoria a projektu UNIS jen tu nejlepší desítku – všichni jsou totiž skvělí a výborně reprezentují naši Alma Mater na sportovním poli. Projekt UNIS pokračuje i v roce 2021 a na VŠB-TUO stále narůstá počet úspěšných vrcholových sportovců, kteří by měli zájem se do projektu zapojit. To je potěšitelné hlavně z pohledu možnosti sestavit kvalitní sportovní reprezentaci VŠB-TUO pro účast na Akademických mistrovstvích ČR nebo na Českých akademických hrách.

TOP 10 za akademický rok 2019/20 (bez pořadí, podle abecedy):

Ing. Bräuer Marek

HGF