Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Vyhlášení nejlepších sportovců VŠB-TUO

Vyhlášení nejlepších sportovců VŠB-TUO
Vyhlášení a ocenění TOP 10 – Desítky nejlepších sportovců VŠB-TUO za akademický rok 2019/2020 bylo původně plánováno již na listopadovou Slavnostní vědeckou radu v rámci oslav Dne studentstva, ale pandemická situace tento slavnostní akt posunula až na 17. 2. 2021.

Akce se konala za dodržení všech nařízených bezpečnostních opatření proti šíření Covid-19.

Rektor VŠB-TUO prof. RNDr. Václav Snášel, CSc. přijal nejlepší studenty-sportovce a předal jim pamětní list s drobným dárkem. Následně v diskuzi vyzdvihl jejich velké úsilí a houževnatost při skloubení náročného tréninku se studijními povinnostmi. Současná doba přináší studentům velké výzvy a sportovní příprava jim může pomoci překonávat těžkosti po absolvování studia v jejich budoucím povolání. Popřál jim mnoho zdaru a úspěchů nejen ve sportu, ale také ve studiu a osobním životě.

Vedoucí Institutu tělesné výchovy a sportu (ITVS) doc. RNDr. Irena Durdová, Ph.D., v diskuzi připomněla, že bylo opravdu těžké vybírat z 19 studentů VŠB-TUO zapojených do VSC MŠMT Victoria a projektu UNIS jen tu nejlepší desítku – všichni jsou totiž skvělí a výborně reprezentují naši Alma Mater na sportovním poli. Projekt UNIS pokračuje i v roce 2021 a na VŠB-TUO stále narůstá počet úspěšných vrcholových sportovců, kteří by měli zájem se do projektu zapojit. To je potěšitelné hlavně z pohledu možnosti sestavit kvalitní sportovní reprezentaci VŠB-TUO pro účast na Akademických mistrovstvích ČR nebo na Českých akademických hrách.

TOP 10 za akademický rok 2019/20 (bez pořadí, podle abecedy):

Ing. Bräuer Marek

HGF

florbal

Bc. Delong Adam

FAST

florbal

Gurkovský Petr

EKF

florbal

Bc. Hluchá Vendula

EKF

atletika

Ing. Kafka Dominik

EKF

lední hokej

Bc. Kolarčík Vojtěch

FAST

atletika

Bc. Kvapilová Kateřina

HGF

volejbal

Nečasová Michaela

FEI

volejbal

Bc. Staszowski Michal

FS

alpské lyžování

Bc. Stromšík Zdeněk

EKF

atletika

Text: Mgr. Jiří Žídek, zástupce vedoucí ITVS 

Vloženo: 15. 7. 2021
Kategorie:  Aktuality
Zadal:  Administrátor
Útvar: 9920 - Vztahy s veřejností
Zpět