Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Důležité informace pro studenty 1. ročníku FAST

Vše potřebné pro úspěšný start na Fakultě stavební.

1. Infoschůzka pro prváky - neděle 18.9.2022

Není sice povinná, ale tipy a triky, které se zde dozvíte od studentů z vyšších ročníků, se vám budou hodit. Dozvíte se například kolik je potřeba kreditů, jaké stipendia se dají získat, jak fungují školní systémy EDISON atd. 

Podrobnosti zde: https://www.vsb.cz/cs/detail-novinky/?reportId=44046&linkBack=%2Fcs%2Fo-univerzite%2Fkalendar%2Findex.html%3Fstate%3Dall

2. Prvákoviny, aneb Akademik speciál o tom, jak zvládnout prvák

Speciální vydání univerzitního časopisu Akademik, které poskytne novým studentům VŠB-TUO užitečné informace, které se budou hodit.

Odkaz ke stažení zde: https://www.vsb.cz/magazin/cs/casopis-akademik/specialy/

3. Průvodce prváka na FAST

Jednoduchý návod pro naše nové studenty. Jak se připojit ke školní Wi-Fi, kde se dá změnit heslo, mapa fakulty a další nezbytnosti.

Odkaz ke stažení zde: https://bit.ly/prvakfast

4. Fakultní profily

Na sociálních sítích přinášíme našim studentům důležité informace, pozvánky na zajímavé akce, upozornění, ale také doporučení na články a něco na oddech a zasmání. Doporučujeme proto sledovat FAST na Facebooku nebo Instagramu.

Instagram: https://www.instagram.com/fastvsbtuo (@fastvsbtuo)

Facebook: https://www.facebook.com/fastostrava (@fastostrava)

5. Školní emaily

Veškerá komunikace se školou je přes školní email. Neignorujte je, ať vám neunikne důležitá zpráva. Občas v nich pošleme i soutěž, ve které můžete vyhrát FAST merch.

6. StudenTým online

Nově nabízíme nejen uchazečům o studium, ale také našim současným studentům online poradnu. Tu zajišťují studenti z vyšších ročníků, takže vám občas můžou v lecčem poradit. Ale mějte na paměti, že to jsou taky studenti a občas nemůžou odpovědět hned. A taky je dobré se nejprve obrátit na naše Studijní oddělení, pokud nebudou moci pomoci, zkuste StudenTým.

Webová stránka StudenTýmu: https://www.fast.vsb.cz/cs/studium/online-poradenstvi/

7. Mapa místností a budov

 Nově je spuštěna aplikace interaktivních map VŠB-TUO, která umožňuje vyhledávání konkrétních místností a budov. Velmi praktické, pokud se ještě v kampusu nebo na fakultě neorientujete: https://www.vsb.cz/maps/

Mapu fakulty najdete i na našem Instagramu: https://www.instagram.com/stories/highlights/17950439470370279/

 

Těšíme se na vás a doufáme, že vám tyto informace pomohou k pohodovému studiu na fakultě. Hodně zdaru přeje Studentská komora Akademického senátu FAST!

Vloženo: 10. 9. 2022
Kategorie:  Aktuality
Zadal:  Administrátor
Útvar: 204 - Oddělení pro rozvoj a propagaci
Zpět