Platnost příspěvku skončila 30. 9. 2022!

Úspěšná realizace studentského projektu katedry architektury Fakulty stavební VŠB-TUO

Za účelem řešení estetizace a oživení veřejného prostoru iniciovalo v roce 2018 vedení města Rýmařova spolupráci s katedrou architektury Fakulty stavební Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava.

Zástupci FAST VŠB-TUO výzvu přijali a ve spolupráci s pracovníky Městského úřadu Rýmařov připravili zadání.

Do projektu se zapojili studenti 3. a 4. ročníku a v červnu 2019 prezentovali své návrhy před odbornou porotou. Hodnoticí komise složená z řad pedagogů katedry architektury FAST VŠB-TUO, zástupců investora a přizvaných odborníků udělila pět cen a zvláštní cenu poroty.

Nejlepším projektem byl vyhlášen návrh dlážděného chodníku s brokátovým vzorem studentky Veroniky Prokopové.

zdroj: https://www.facebook.com/mestorymarov/photos/

Tento záměr se nyní dočkal realizace na ploše před vstupem do rýmařovské radnice. Prostor je předlážděn dlažbou z černých a bílých mramorových kostek a sestaven podle brokátového vzoru vítězného studentského architektonického návrhu. I podle reakcí na sociálních sítích je uskutečněná proměna náměstí, vycházející z historie města, vnímána obyvateli a návštěvníky Rýmařova velmi pozitivně.

Vloženo: 17. 8. 2022