Rada / odborný rada-inspektor (Česká obchodní inspekce - Oddělení kontroly I. Inspektorátu ČOI Olomoucký a Moravskoslezský)

Česká obchodní inspekce (ČOI) je orgánem státní správy podřízeným Ministerstvu průmyslu a obchodu ČR.  ČOI kontroluje fyzické a právnické osoby, které nabízejí, prodávají, dodávají nebo uvádějí na trh výrobky, nabízejí nebo poskytují služby nebo vyvíjejí jinou činnost podle zákona o ČOI.

Hledáme absolventa (absolventku) bakalářského studia stavební fakulty, případně magisterského studia na služební místo rada / odborný rada-inspektor v České obchodní inspekci v Oddělení kontroly I. Inspektorátu ČOI Olomoucký a Moravskoslezský. Na služebním místě je vykonávána státní služba v oboru služby; 35 – Ochrana spotřebitele a trhu, pracoviště Ostrava.

Náplň práce

-          Zajišťuje komplexní kontrolu v provozovnách obchodu a služeb s cílem zabezpečit ochranu spotřebitele, vnitřního trhu a fiskálních zájmů státu;

-          Kontroluje dodržování stanovených povinností zák. č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele, v platném znění, zák. č. 64/1986 Sb., o ČOI, v platném znění a dalšími právními předpisy v kontrolní pravomoci ČOI;

-          Zjišťuje u kontrolovaných osob nedostatky, jejich příčiny a osoby odpovědné za jejich vznik nebo trvání;

-          Provádí odběry vzorků k ověření jakosti, bezpečnosti a způsoby, zda nejsou užívány nekalé obchodní praktiky, zakazuje do zjednání náprav nákup, dodávku, prodej nebo použití výrobku nebo zboží, pokud nesplňují podmínky uvedení na vnitřní trh.

Požadavky

-          Vysokoškolské vzdělání v bakalářském programu, případně v magisterském programu;

-          Bezúhonnost, svéprávnost a zdravotní způsobilost;

-          Odborné znalosti zaměřené na různé technické obory (stavebnictví, elektrotechnika, strojírenství apod.);

-          Dobrá znalost na PC (MS Office, ochota učit se pracovat s interními programy ČOI);

-          Profesionální a nestranné vystupování vůči veřejnosti a dobré vyjadřovací schopnosti;

-          Ochota učit se novým věcem;

-          Řidičský průkaz výhodou;

-          Plánované služební cesty převážně v Moravskoslezském a Olomouckém kraji.

Nabízíme

-          Nabízíme služební poměr na dobu neurčitou;

-          Zajímavou, různorodou práci, průběžné vzdělávání;

-          Platové ohodnocení podle NV č. 464/2022 Sb., o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě, služební místo je zařazeno do 11. platové třídy;

-          5 týdnů dovolené;

-          5 dnů indispozičního volna;

-          Stravenky s výrazným příspěvkem zaměstnavatele;

-          Příspěvky na důchodové, životní spoření apod.;

-          Po zaučení možnost práce z domova (4-8 dnů v měsíci).

Zájemci zašlete životopis na gjanisova@coi.cz. Následně budete instruování o podání přihlášky, včetně jejích náležitostí, do výběrového řízení.

Konkrétní informace k výběrovým řízením lze získat na stránkách ÚI ČOI KARIÉRA - ČOI

Vloženo: 27. 3. 2024
Kategorie:  Pracovní příležitosti