Platnost příspěvku skončila 2. 1. 2022!

Zásadní pro mě bylo studium na magisterském stupni

Lucie Videcká vzpomíná na své studium na Fakultě stavební.

VŠB – Technická univerzita Ostrava přichází s novým seriálem, zaměřeným na své absolventy. Naše redaktorka Eva Molnárová zpovídá absolventy VŠB-TUO bez rozdílu věku, oboru či profesní specializace. Nezáleží totiž na tom, jestli jste ukončili studium před desítkami let nebo právě teď, absolventy VŠB-TUO jste pořád.

V prvním díle našeho seriálu jsme vyzpovídali Ing. arch. Lucii Videckou, absolventku Fakulty stavební. Vystudovala obor architektura a stavitelství. „Studium tohoto oboru bylo vzhledem k rozsahu velice náročné. Učili jsme se jak technické stavební předměty, tak umělecké architektonické předměty,“ říká Lucie na začátek. Zásadní pro ni bylo studium na magisterském stupni, kde v Ateliéru interiér zjistila, že by se chtěla věnovat právě navrhování interiérů jak bytových, tak i komerčních prostor. „A to se mi splnilo – jsem OSVČ, v mém portfoliu je spousta jedinečných interiérů. Jsem nesmírně ráda za všechny klienty, se kterými jsem mohla pracovat,“ přibližuje Lucie.

Lucii se líbí, že celý magisterský stupeň byl více o architektuře, návrhářské činnosti, ideové tvorbě, znalostech historie a grafických programech. „Člověk se zdokonaloval ve vizualizacích při jednotlivých ateliérových předmětech. Začal mě dokonce bavit i urbanismus, který byl pro většinu z nás na bakaláři velmi obtížný,“ vzpomíná na studium na Fakultě stavební. V ročníku jich bylo asi dvacet a byli dobrými přáteli. Vysoká škola je i o kontaktech, spolupráci a zábavě, které si Lucie se spolužáky na workshopech i kolejích užili hodně.

V současné době buduje v centru Ostravy spolu se sestrou a dalším společníkem vlastní showroom pod název TWINSDesign. „Budeme nabízet nábytek na míru – kuchyně, skříně, a také typový designový nábytek,“ usmívá se. Pracuje také pro společnost IDK – Interier Design Kurzy. „Tento roční víkendový kurz jsem nejprve sama absolvovala během studií na VŠB-TUO, chtěla jsem si rozšířit své znalosti od designerů interiérů z praxe,“ dodává.

Lucie před dvěma roky začala pracovat pro svou Alma mater, Fakultu stavební. „Na škole učím několik předmětů, učím Ateliér interiér, což je moje srdcová záležitost,“ uzavírá.

Vloženo: 7. 1. 2021
Útvar: 9920 - Vztahy s veřejností