Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Zásadní pro mě bylo studium na magisterském stupni

Zásadní pro mě bylo studium na magisterském stupni
Lucie Videcká vzpomíná na své studium na Fakultě stavební.

VŠB – Technická univerzita Ostrava přichází s novým seriálem, zaměřeným na své absolventy. Naše redaktorka Eva Molnárová zpovídá absolventy VŠB-TUO bez rozdílu věku, oboru či profesní specializace. Nezáleží totiž na tom, jestli jste ukončili studium před desítkami let nebo právě teď, absolventy VŠB-TUO jste pořád.

V prvním díle našeho seriálu jsme vyzpovídali Ing. arch. Lucii Videckou, absolventku Fakulty stavební. Vystudovala obor architektura a stavitelství. „Studium tohoto oboru bylo vzhledem k rozsahu velice náročné. Učili jsme se jak technické stavební předměty, tak umělecké architektonické předměty,“ říká Lucie na začátek. Zásadní pro ni bylo studium na magisterském stupni, kde v Ateliéru interiér zjistila, že by se chtěla věnovat právě navrhování interiérů jak bytových, tak i komerčních prostor. „A to se mi splnilo – jsem OSVČ, v mém portfoliu je spousta jedinečných interiérů. Jsem nesmírně ráda za všechny klienty, se kterými jsem mohla pracovat,“ přibližuje Lucie.

Lucii se líbí, že celý magisterský stupeň byl více o architektuře, návrhářské činnosti, ideové tvorbě, znalostech historie a grafických programech. „Člověk se zdokonaloval ve vizualizacích při jednotlivých ateliérových předmětech. Začal mě dokonce bavit i urbanismus, který byl pro většinu z nás na bakaláři velmi obtížný,“ vzpomíná na studium na Fakultě stavební. V ročníku jich bylo asi dvacet a byli dobrými přáteli. Vysoká škola je i o kontaktech, spolupráci a zábavě, které si Lucie se spolužáky na workshopech i kolejích užili hodně.

V současné době buduje v centru Ostravy spolu se sestrou a dalším společníkem vlastní showroom pod název TWINSDesign. „Budeme nabízet nábytek na míru – kuchyně, skříně, a také typový designový nábytek,“ usmívá se. Pracuje také pro společnost IDK – Interier Design Kurzy. „Tento roční víkendový kurz jsem nejprve sama absolvovala během studií na VŠB-TUO, chtěla jsem si rozšířit své znalosti od designerů interiérů z praxe,“ dodává.

Lucie před dvěma roky začala pracovat pro svou Alma mater, Fakultu stavební. „Na škole učím několik předmětů, učím Ateliér interiér, což je moje srdcová záležitost,“ uzavírá.

Vloženo: 7. 1. 2021
Kategorie:  Aktuality
Zadal:  Administrátor
Útvar: 9920 - Vztahy s veřejností
Zpět