VŠB-TUO VŠB – Technická univerzita Ostrava FAST Fakulta stavební
Zpevňování, těsnění a kotvení horninového masivu a stavebních konstrukcí
14. 2. 2019 - 15. 2. 2019
Katedra geotechniky a podzemního stavitelství Fakulty stavební VŠB – Technické univerzity Ostrava spolu s firmou Minova Bohemia, s. r. o. si Vás dovolují pozvat na 24. ročník mezinárodního semináře.
Den otevřených dveří Fakulty stavební
25. 1. 2019, 8:30 - 14:00
Přijďte 25. ledna 2019 a ptejte se na všechno, co vás zajímá.
V Experimentálním stavebním centru se čile testuje
19. 11. 2018
Na přelomu října a listopadu 2018 proběhl v prostorách Experimentálního stavebního centra úspěšný test předpjatého železobetonového pražce.
21. ročník odborné doktorské konference na Fakultě stavební VUT v Brně
25. 10. 2018
Na Fakultě stavební VUT v Brně proběhne 31.ledna 2019 odborná doktorská konference Juniorstav.
V Ostravě si mě lidé pletou s Martinem Chodúrem, říká bývalý pražský primátor
22. 10. 2018
Přečtěte si rozhovor s pedagogem RNDr. Tomášem Hudečkem, Ph.D., který již druhý rok přednáší na Katedře městského inženýrství. Povídali jsme si nejenom o výuce, ale také o tom, jak se z něho postupně stává Ostravák.
Vychází výjimečná kniha o dřevěných mostech a lávkách
25. 9. 2018
Právě vyšla kniha doc. Antonína Lokaje, Dr. Romana Fojtíka a doc. Jiřího Gabriela. Je to první kniha vydaná na území České republiky, která se samostatně věnuje problematice dřevěných mostů a lávek.
Akademický mistr světa ve florbalu studuje Fakultu stavební VŠB – TU Ostrava!
17. 9. 2018
Adama Delonga jste určitě potkali na chodbách naši fakulty mnohokrát. Pokud ale zrovna neholdujete sportu, tak asi nevíte, že je letošním akademickým mistrem světa ve florbalu!
"Největší kouzlo matematiky pro mě spočívá v její exaktnosti", říká nový vedoucí Katedry matematiky Ing. Martin Čermák, Ph.D.
1. 8. 2018
Ve školním roce 2018/2019 vznikla na Fakultě stavební VŠB-TU Ostrava Katedra matematiky. Při té příležitosti přinášíme rozhovor s jejím historicky prvním vedoucím, ve kterém se dozvíte nejen podrobnosti o jejím fungování a cílech, ale také o tom, že bez matematiky se studenti technických oborů v životě zkrátka neobejdou.
„Jak jsem se stal stavařem? Jako malý kluk jsem si rád hrál s Legem“
10. 7. 2018
V Betlémské kapli v Praze byli 14. června 2018 na galavečeru oceněni soutěžící 15. ročníku soutěže ČESKÁ DOPRAVNÍ STAVBA, TECHNOLOGIE a INOVACE ROKU 2017. VŠB - TU Ostrava reprezentoval čerstvý absolvent Ing. Miroslav Kysela.
„Nesmělost a pokora mívají otevřené oči“, říká úspěšný architekt Tomáš Bindr
28. 6. 2018
Projekt „Kompaktní dům“, pedagoga Ing. arch. Tomáše Bindra a absolventa Fakulty stavební Ing. arch. Petra Doležala, byl nominován v soutěži „Česká cena za architekturu 2018“ mezi 33 nejzdařilejší stavby roku.
Rozhovor s vítězi mezinárodního kola SVOČ
6. 6. 2018
Setkali jsme se s úspěšnými studenty naší fakulty Michalem Steinerem a Martinem Lisým.