Nebojte se matematiky
23. 2. 2019, 8:00 - 15:00
Kurz matematiky pro střední školy
„Pár minut, které strávíte u odběru krve, může zachránit někomu jinému život“, říká Marcela Maturová z Fakulty stavební VŠB-TUO
19. 2. 2019
Na první pohled křehká, nenápadná, sympatická žena, se kterou se můžete setkat na Fakultě stavební, kde pracuje na Útvaru pro vnější vztahy v International office.
„Na lidech, kteří něco skutečně umí, to není poznat“, říká v otevřeném rozhovoru doc. Martin Krejsa - (doplněno o video)
14. 2. 2019
Udělat rozhovor s člověkem, kterého znáte dvacet let, se zdá jako snadný úkol. Udělat ale rozhovor s někým, koho znáte tak dlouho a víte, čím vším se zabývá, už tak jednoduché není.
Rychle na krev s FAST
1. 2. 2019
Fakulta stavební se 6. března 2019 zapojí do již tradiční akce „Báňská kapka krve“.
Spolupráce FAST s významnou norskou univerzitou
24. 1. 2019
Důležité setkání proběhlo 15. ledna tohoto roku na půdě Fakulty stavební VŠB - Technické univerzity Ostrava, kdy se setkali vedoucí pracovníci FAST se zástupci norské partnerské University of Stavanger.
Za geotechnikou do Švédska
2. 1. 2019
Na konci listopadu 2018 proběhla exkurze studentů oboru Geotechnika do Švédska.
Úspěch FAST v soutěži České betonářské společnosti!
19. 12. 2018
Přečtěte si další skvělou zprávu, svědčící o kvalitě absolventů Stavební fakulty.
Úspěch absolventa FAST Marka Skobleje v JAR!
17. 12. 2018
Náš bývalý student zvítězil v mezinárodní soutěži o nejlepší studentskou práci.
V Experimentálním stavebním centru se čile testuje (doplněno o video)
19. 11. 2018
Na přelomu října a listopadu 2018 proběhl v prostorách Experimentálního stavebního centra úspěšný test předpjatého železobetonového pražce.
V Ostravě si mě lidé pletou s Martinem Chodúrem, říká bývalý pražský primátor
22. 10. 2018
Přečtěte si rozhovor s pedagogem RNDr. Tomášem Hudečkem, Ph.D., který již druhý rok přednáší na Katedře městského inženýrství. Povídali jsme si nejenom o výuce, ale také o tom, jak se z něho postupně stává Ostravák.
"Největší kouzlo matematiky pro mě spočívá v její exaktnosti", říká nový vedoucí Katedry matematiky Ing. Martin Čermák, Ph.D.
1. 8. 2018
Ve školním roce 2018/2019 vznikla na Fakultě stavební VŠB-TU Ostrava Katedra matematiky. Při té příležitosti přinášíme rozhovor s jejím historicky prvním vedoucím, ve kterém se dozvíte nejen podrobnosti o jejím fungování a cílech, ale také o tom, že bez matematiky se studenti technických oborů v životě zkrátka neobejdou.
„Nesmělost a pokora mívají otevřené oči“, říká úspěšný architekt Tomáš Bindr
28. 6. 2018
Projekt „Kompaktní dům“, pedagoga Ing. arch. Tomáše Bindra a absolventa Fakulty stavební Ing. arch. Petra Doležala, byl nominován v soutěži „Česká cena za architekturu 2018“ mezi 33 nejzdařilejší stavby roku.