Pracovní příležitosti

Prohlédněte si širokou nabídku pracovních příležitostí na VŠB-TUO, v externích firmách, brigády a trainee programy.

Stáže a stipendia

Kromě vzdělávání na půdě univerzity nabízíme našim studentům možnost získat také odbornou studijní stáž nebo stipendium.

Studentské soutěže

Vyhrajte soutěž a získejte nejen ocenění.

Důležité informace pro studenty 1. ročníku FAST
10. září | Vše potřebné pro úspěšný start na Fakultě stavební.
NESTŮJTE VE FRONTĚ!
30. srpna
Úspěšná realizace studentského projektu katedry architektury Fakulty stavební VŠB-TUO
17. srpna | Za účelem řešení estetizace a oživení veřejného prostoru iniciovalo v roce 2018 vedení města Rýmařova spolupráci s katedrou architektury Fakulty stavební Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava.
Ve sbírce pro Moment se vybralo 350 kilogramů oblečení
19. dubna | Studenti a zaměstnanci VŠB-TUO jako každý rok přispěli starým oblečením do sbírky pro Moment a podpořili tak šest českých neziskovek.
Děkan Fakulty stavební podepsal spolupráci s Národním centrem Stavebnictví 4.0
31. ledna | K podpisu došlo 18. ledna 2022.
Foto - Něco z historie (25 let Fakulty stavební)
13. ledna | Pár vzpomínek z historie Fakulty stavební u příležitosti oslav 25. výročí založení.
Studenti Fakulty stavební VŠB-TUO na letní škole ve Frankfurtu
1. prosince | Studenti Fakulty stavební VŠB-TUO se zúčastnili mezinárodní letní školy ve Frankfurtu, kde fakultu i celou univerzitu vzorně reprezentovali a založili velmi dobrý základ budoucí spolupráce.
Naše univerzita má zastoupení v žebříčku TOP 2% vědců na světě
21. listopadu | Osm zaměstnanců VŠB - Technické univerzity Ostrava bylo ve studii Stanfordské univerzity zařazeno mezi 2% nejlepších vědců na světě.
Prorektor František Kuda získal na slovenské konferenci čestné uznání
14. září | Prorektor pro rozvoj a investiční výstavbu František Kuda získal čestné uznání, které získal na konferenci Správa budov 2021.
Science is calling #19: Michal Faltejsek z FAST VŠB-TUO
12. srpna | Science is calling aneb Věda volá, podcast VŠB-TUO nejen o vědě samotné, ale i dění na univerzitě.
Univerzita se může nově pyšnit „HR Excellence in research“ award
1. července | Naše univerzita 30. 6. 2021 ve večerních hodinách obdržela informaci, že se můžeme pyšnit prestižním označením „HR Excellence in research“ award.
29. června | Studenti středních škol vedení našimi mentory získávají prestižní ocenění v soutěžích, jednou z nich je studentka Gymnázia Olgy Havlové v Ostravě-Porubě Veronika Trčková.
VŠB-TUO uspěla v Národních cenách kvality ČR a odnesla si ocenění Excelentní organizace
20. května | VŠB – Technická univerzita Ostrava se ve středu, 19. května 2021 stala Absolutním vítězem Národní ceny kvality České republiky v programu EXCELENCE.
Kandidáti na rektora VŠB-TUO pro období 2021 až 2025
29. března | VŠB – Technická univerzita Ostrava bude volit nového rektora pro období 2021 až 2025
„Kariérko hlavně pomáhá studentům v přechodu do pracovního světa,“ říká koordinátorka Michaela Matochová
3. března | Kariérní centrum VŠB-TUO se od minulého roku, stejně jako celý svět, potýká s pandemií koronaviru. Nicméně stále chystá nové projekty a aktivity, z nichž poslední velkou je k+ portál. O co se jedná a jaké jsou další aktivity nám v rozhovoru řekla Michaela Matochová, garantka Kariérního centra a veletrhu kariéra+.
Ženy v technických oborech
1. března | Přinášíme příběhy tří žen, které se rozhodly studovat na Vysoké škole báňské – Technické univerzitě Ostrava (VŠB-TUO) obory tradičně spjaté s muži.
Tři otázky: Martin Ferko
8. prosince | Krátký rozhovor s letošním oceněným nejlepším pedagogem na univerzitě.
Znalecký posudek v kauze zřícené trojské lávky
27. října | V polovině září se konalo soudní slyšení se znalci v oboru k případu zřícené lávky v pražské Troji. Mezi dvěma oslovenými znalci byl i Jaroslav Navrátil z Katedry konstrukcí na Fakultě stavební VŠB-TUO.
Slovo rektora prof. Snášela
26. října | Slovo rektora prof. Snášela
Student Relax Zone: Cílem bylo vytvořit příjemný odpočinkový prostor pro studenty
7. července | Krátký rozhovor s autorkou vítězného návrhu studentské relaxační zóny, tzv. Student Relax Zone, v prostorách kruhové budovy C.
Podepsána dohoda mezi FAST a UGN AV ČR
9. června | Navázala se tak spolupráce při uskutečňování doktorského studijního programu na Fakultě stavební.
Odhalili jsme další skvost z naší sbírky umění
15. listopadu | U příležitosti 170 let od vzniku univerzity jsme odhalili další skvost z naší sbírky umění - interiérovou část plastiky Prométhea.