Pracovní příležitosti

Prohlédněte si širokou nabídku pracovních příležitostí na VŠB-TUO, v externích firmách, brigády a trainee programy.

Stáže a stipendia

Kromě vzdělávání na půdě univerzity nabízíme našim studentům možnost získat také odbornou studijní stáž nebo stipendium.

Studentské soutěže

Vyhrajte soutěž a získejte nejen ocenění.

VŠB-TUO v TOP3 Škola doporučená zaměstnavateli
18. 11. 2019
Známe výsledky 6. ročníku ankety Škola doporučená zaměstnavateli.
Odhalili jsme další skvost z naší sbírky umění
15. 11. 2019
U příležitosti 170 let od vzniku univerzity jsme odhalili další skvost z naší sbírky umění - interiérovou část plastiky Prométhea.
Diskúterý s HSF System a.s.
19. 11. 2019, 10:45 - 12:15
Přednáška na téma: Teorie projektu a realita výstavby / BIM (Building Information Modeling) / Elektronický stavební deník.
Exkurze na budoucí dálnici D1
5. 11. 2019
Na konci října měli studenti Fakulty stavební možnost zúčastnit se exkurze na rozestavěném úseku dálnice D1 mezi Přerovem a Lipníkem nad Bečvou.
Cena poroty České betonářské společnosti ČSSI
4. 11. 2019
V letošním 12. ročníku soutěže České betonářské společnosti o vynikající bakalářskou práci uspěl student Bc. Vít Němčic z Fakulty stavební.
Příjem přihlášek na Mezinárodní Masarykovu konferenci
4. 11. 2019
Aktuálně byl spuštěn příjem přihlášek na jubilejní 10. ročník Mezinárodní Masarykovy konference pro doktorandy a mladé vědecké pracovníky 2019.
Cena Jiřiny Bergatt Jackson
21. 10. 2019
Letošní absolventka Fakulty stavební, Ing. Simona Mikšíková (roz. Kadúchová), získala čestné uznání za svou diplomovou práci v soutěži o cenu Jiřiny Bergatt Jackson .
Křišťálový kamínek 2019
15. 10. 2019
Doc. RNDr. Pavel Kreml, CSc., akademický pracovník na Katedře matematiky Fakulty stavební VŠB-TUO, získal cenu Křišťálový kamínek udělovanou za dlouhodobou práci a mimořádné výsledky ve prospěch osob s hendikepem.
Úspěch v soutěži YAA 2019
9. 10. 2019
Architekti Ing. arch. Roman Osika a Tomáš Čech z Katedry architektury Fakulty stavební VŠB-TUO získali Cenu veřejnosti v soutěži Young Architect Award 2019.
Testy v Experimentálním stavebním centru
7. 8. 2019
V hale Experimentálního stavebního centra FAST proběhly další testy rámového rohu.
Červnový program Landscape festivalu Ostrava
6. 6. 2019
Co nás na Landscape festivalu čeká v červnu?
Non-traditional Cement and Concrete
24. 6. 2020 - 26. 6. 2020
Konference zaměřená na výměnu zkušeností z oblasti výzkumu, přípravy, testování a použití netradičního betonu
Zahájení Landscape festivalu v Ostravě
2. 5. 2019
Zahájení sedmého ročníku Landscape festivalu se bude odehrávat v amfiteátru „ukrytém“ za ostravským domem kultury v Sadech Dr. Milady Horákové.
Motivační stipendia pro studenty 1. ročníku
6. 3. 2019
I v akademickém roce 2019/2020 nabídne VŠB-TUO díky podpoře Moravskoslezského kraje stipendia ve výši až 32 000 Kč studentům prvního ročníku bakalářského studia.
„Na lidech, kteří něco skutečně umí, to není poznat“, říká v otevřeném rozhovoru doc. Martin Krejsa - (doplněno o video)
14. 2. 2019
Udělat rozhovor s člověkem, kterého znáte dvacet let, se zdá jako snadný úkol. Udělat ale rozhovor s někým, koho znáte tak dlouho a víte, čím vším se zabývá, už tak jednoduché není.
Landscape festival Ostrava 2019
21. 2. 2019 - 24. 2. 2019
Krajina, město, veřejný prostor.
Akademický mistr světa ve florbalu studuje Fakultu stavební VŠB – TU Ostrava!
17. 9. 2018
Adama Delonga jste určitě potkali na chodbách naši fakulty mnohokrát. Pokud ale zrovna neholdujete sportu, tak asi nevíte, že je letošním akademickým mistrem světa ve florbalu!
Experimentální stavební centrum
22. 5. 2018
V areálu Fakulty stavební je možné nalézt několik menších objektů či spíše modelů, jako například řez silničním svrškem či železniční koleje s výhybkou, na kterých studenti v praxi poznávají, jak vše funguje v reálných podmínkách. Součástí fakulty jsou také dvě významné stavby.
Doc. Naďa Rapantová: Neděste se toho, že děláte v životě něco, co jste neplánovali
15. 5. 2018
I když si život dopředu naplánujeme, ne vždy nám naše plány musí vyjít. Docentka Ing. Naďa Rapantová, CSc., v současnosti působí na Fakultě stavební a letos v červnu bude jmenována profesorkou. V rozhovoru prozradila, jakými tématy se zabývá, co jí motivuje při práci se studenty i proč musela změnit působiště.
Doktorandka Nela Freiherrová z FASTu usiluje o kvalifikaci na Olympijské hry 2020
16. 4. 2018
Inženýrku Nelu Freiherrovou můžete obyčejně potkat na univerzitní půdě jako studentku doktorského studia na Fakultě stavební. Studuje obor Teorie konstrukcí. Ve svém volném čase se ale věnuje sportu, který byste do ní asi netipli. Tahle sympatická slečna je Mistryní České republiky v boxu.