Pracovní příležitosti

Prohlédněte si širokou nabídku pracovních příležitostí na VŠB-TUO, v externích firmách, brigády a trainee programy.

Stáže a stipendia

Kromě vzdělávání na půdě univerzity nabízíme našim studentům možnost získat také odbornou studijní stáž nebo stipendium.

Studentské soutěže

Vyhrajte soutěž a získejte nejen ocenění.

Navázání nové spolupráce v Austrálii a tichomořském Království Tonga
9. 12. 2019
Děkan Fakulty stavební, VŠB – TU Ostrava, prof. Ing. Radim Čajka, CSc., na své zahraniční cestě navštívil několik univerzit a setkal se s jejich představiteli.
Ve školní lavici si nezkusíte vrtat s velkou vrtnou soupravou
2. 12. 2019
Studentka Fakulty stavební Markéta Borská absolvovala stáž na projektu ražby tunelového komplexu tvořícího silniční obchvat kolem Stockholmu. Na základě úspěšné stáže vznikla mezi ní a firmou spolupráce.
VŠB-TUO získala Národní cenu České republiky za společenskou odpovědnost
29. 11. 2019
V květnu VŠB – Technická univerzita Ostrava získala cenu hejtmana Moravskoslezského kraje za společenskou odpovědnost. V úterý 26. listopadu se rozdávala ocenění na národní úrovni.
Fotky z předávání cen České betonářské společnosti ČSSI
28. 11. 2019
Student z Fakulty stavební získal na letošním 12. ročníku Cenu poroty.
VŠB-TUO ožije o víkendu Esportem
27. 11. 2019
VŠB – Technická univerzita Ostrava má pro své studenty k dispozici esportovou učebnu. A je to dobře, protože esportem nabitý víkend je právě tady! Co nás od pátku 29. listopadu do neděle 1. prosince čeká? Odpovíme v článku.
Provoz recepcí o vánočních svátcích 2019
25. 11. 2019
VŠB-TUO se zapojila do akce SametOVA!!!
25. 11. 2019
Poděkování za zapojení VŠB-TUO do akce SametOVA.
Jižní Korea - nejlepší zážitek za celé mé studium
25. 11. 2019
Překonejte svůj strach a vyjeďte do zahraničí. O svém pobytu v Jižní Koreji vám bude v dnešním článku vyprávět Lukáš Vávra.
Workshopy pro studenty v Opavě a Havířově
20. 11. 2019
Fakulta stavební se na začátku listopadu spolupodílela hned na dvou workshopech, jejichž tématem bylo zvážení možností budoucího využití objektů v Opavě a Havířově.
VŠB-TUO v TOP3 Škola doporučená zaměstnavateli
18. 11. 2019
Známe výsledky letošního ročníku ankety Škola doporučená zaměstnavateli.
Odhalili jsme další skvost z naší sbírky umění
15. 11. 2019
U příležitosti 170 let od vzniku univerzity jsme odhalili další skvost z naší sbírky umění - interiérovou část plastiky Prométhea.
Exkurze na budoucí dálnici D1
5. 11. 2019
Na konci října měli studenti Fakulty stavební možnost zúčastnit se exkurze na rozestavěném úseku dálnice D1 mezi Přerovem a Lipníkem nad Bečvou.
Cena poroty České betonářské společnosti ČSSI
4. 11. 2019
V letošním 12. ročníku soutěže České betonářské společnosti o vynikající bakalářskou práci uspěl student Bc. Vít Němčic z Fakulty stavební.
Cena Jiřiny Bergatt Jackson
21. 10. 2019
Letošní absolventka Fakulty stavební, Ing. Simona Mikšíková (roz. Kadúchová), získala čestné uznání za svou diplomovou práci v soutěži o cenu Jiřiny Bergatt Jackson .
Křišťálový kamínek 2019
15. 10. 2019
Doc. RNDr. Pavel Kreml, CSc., akademický pracovník na Katedře matematiky Fakulty stavební VŠB-TUO, získal cenu Křišťálový kamínek udělovanou za dlouhodobou práci a mimořádné výsledky ve prospěch osob s hendikepem.
Úspěch v soutěži YAA 2019
9. 10. 2019
Architekti Ing. arch. Roman Osika a Tomáš Čech z Katedry architektury Fakulty stavební VŠB-TUO získali Cenu veřejnosti v soutěži Young Architect Award 2019.
Experimentální stavební centrum
22. 5. 2018
V areálu Fakulty stavební je možné nalézt několik menších objektů či spíše modelů, jako například řez silničním svrškem či železniční koleje s výhybkou, na kterých studenti v praxi poznávají, jak vše funguje v reálných podmínkách. Součástí fakulty jsou také dvě významné stavby.