Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Máš otázky ke studiu u nás (Bc., Mgr., Ph.D.)? Tak to jsi na správné stránce. Tady najdeš kontakty na naše studenty, kteří ti na vše rádi odpoví. Stačí si domluvit online chat nebo napiš na Facebook nebo Instagram.

Jak to funguje?

Pokud tě zaujal některý z programů nebo se jen chceš zeptat na něco ke studiu na FAST, stačí si domluvit online chat nížePotom Tě kontaktujeme a domluvíme se na konkrétním termínu dle Tvých i studentových časových možností. Můžeš nám dát vědět, zda preferuješ komunikaci přes email, Google Meet, MS Teams nebo Zoom.

Naši studenti, kteří ti rádi pomůžou s dotazy ke studiu

Architektura a stavitelství

Naučíš se nejen navrhovat dokonalé stavby, ale získáš i přehled o problematice ve stavitelství.

Markéta

Ahoj, jmenuji se Markéta. Studuji architekturu a stavitelství. Na tomto oboru mě baví kreativita a možnost vytváření míst pro lepší život. Ve škole mě můžete najít také ve fakultním senátu. Svůj volný čas ráda věnuji sportu nebo relaxaci u četby knih.

Pozemní a průmyslové stavitelství

Získáš přehled o současných trendech ve stavebnictví a projektování staveb všecho druhu.

Veronika

Ahoj, já jsem Veronika. Tento obor jsem si vybrala, protože díky němu se můžu blíže zabývat projekcí a realizací rodinných domečků. Je to pro mě skvělý pocit vidět stát stavby, které jsem dříve měla jen v hlavě a přenesla na papír. Krom kreslení ráda sportuju, trávím čas s rodinou, nebo si odpočinu doma s knihou.

Městské inženýrství

Naučíš se, jak navrhnout a zorganizovat dokonalé město, ve kterém se bude dobře žít bez bariér.

Konstrukce staveb

Budeš profík nejen na statiku, ale i projekci, navrhování a testování všech možných konstrukcí.

René

Mojí zálibou je obor, který studuji, ale i sport a investování. Ve volném čase rád zmizím do hor a přírody. Po každém zdolaném kopci, když vidím tu krásu přírody před očima, vím, že ta námaha za to stála. Mám radost z každého úspěchu a rád překonávám sám sebe. Těším se na tvé otázky.

Dopravní stavby

Budeš projektovat silnice, dálnice, mosty, železnice a nebo křižovatky, abychom se všude dostali rychleji a pohodlně.

Geotechnika a podzemní stavitelství

Nebudeš jen stavět tunely, ale naučíš se, jak zakládat stavby a nebo zajistit svah, aby se to vše nesesypalo.

Barbora

Ráda čtu, cestuju, sportuju a zajímám se o historii a kulturu. Geotechnika a podzemní stavitelství mě baví, je to zábavný obor, který mě rozvíjí, a kde potkávám samé skvělé lidi.

Prostředí staveb

Budeš projektovat a realizovat technické zařízení budov, aby fungovalo teplo, světlo, voda a aby bylo vše energrticky úsporné, klidně i z obnovitelných nebo alternativních zdrojů.

Vašek

Student 4. Ročníku oboru Prostředí staveb, který je pro každou legraci. Na tento obor jsem se přihlásil, protože mě zajímá technická stránka budov, ve které vidím budoucnost ve stavebnictví. Zároveň jsem na fakultě předseda studentské komory. Chceš se dozvědět víc? Napiš!

Stavební hmoty a diagnostika staveb

Budeš vyvíjet a testovat nejmodernější stavební materiály a podílet se na tom, aby byly stavby v dobré kondici.

Adéla

U nás na hmotách mě nejvíce baví praxe v laboratořích. Můžete mě najít i ve fakultním či univerzitním senátu. Mimo školu pak moc ráda zajdu na procházku, kafe nebo lok něčeho dobrého, třeba kofoly.

Ph.D. - Stavební inženýrství

Cílem studijního programu je výchova odborníků pro výzkumnou a vývojovou činnost v oblasti stavebnictví. Na základě zvolených studijních předmětů a tématu disertační práce se student zaměří na konkrétní oblast, ve které bude realizovat svoji badatelskou činnost.

Kateřina

Ahoj, jmenuji se Kateřina Stejskalová a jsem interní doktorandkou na Katedře pozemního stavitelství. Na naší škole jsem už 8 let a za tu dobu jsem měla možnost získat spoustu zkušeností jak z pohledu studenta, tak i vyučujícího.

Ph.D. - Geotechnika a podzemní stavitelství

Studium je zaměřeno do oblasti chování geomateriálů, geomechaniky, technologií realizace geotechnických, podzemních i hornických staveb korespondujících s vývojem digitalizace a smartifikace inženýrských konstrukcí (BIM technologie), chování geotechnických a podzemních konstrukcí vystavených mimořádným zatížením, rozvoje metod modelování různých typů geotechnických staveb a konstrukcí,environmentální geotechniku a problematiku energetické geotechniky spojenou s efektivním získáváním geotermální energie.

Domluv si online chat

Jméno a příjmení*
Email*
Telefon (nepovinné)
Preferovaný studijní program*
Poznámka - preferované datum chatu (ráno/dopo/odpo) nebo preferovaná platforma (Meet/Teams/Zoom/email)
Prosím opiš znaky nahoře, pro ověření že nejsi robot.*

Všechny položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.
 

Nevíš si rady? Máš obecný dotaz? Zeptej se.

Nedaří se ti najít odpověď nebo máš jiný dotaz? Klidně nám napiš.